Avrupa teknolojisine sahip TetraFloor Yerden Isıtma Sistemleri, hem RENOVASYON hem de YENİ BİNA projelerine odaklanmaktadır. Patentli oluk (kanal) açma makinası ile zemini yükseltmeden ve ilave şap betonu dökmeden ısıtma borularının geçeceği oluklar (kanallar) hızlı ve tozsuz açılır.

Oluklu (kanal) açma yöntemi ile yerden ısıtma, şap,beton, doğal taş,ve diğer tüm zemin çeşitlerinde başarılı sonuçlar vermektedir.Bu yöntem ile hızlıca yerden ısıtma konforu ile tanışırsınız. Böylece evinizdeki petek görüntüsünden kurtulursunuz. Yüzde 20 ye varan enerji tasarrufu sağlar. Eviniz homojen bir şekilde ısındığı için yaşam konforunuz ciddi şekilde artar. Peteklerin çirkin görüntüsünden ve kirliliğinden kurtulursunuz. Mevcut zemininiz yükselmez böylece kapı-pencere-dolap gibi sabitlerde değişiklik yapmanıza gerek kalmaz.

Peki biz nasıl bir yol izliyoruz?
Öncelikle proje üzerinden m2 ve kollektör yeri belirlenir ve tekliflendirilir. Daha sonra projeden projeye farklılık gösterebilen altyapı ile ilgili bilgi verilir. Teklif onayına istinaden keşif için sahaya gidilir. Zeminin durumu ve altyapı kontrolünden sonra uygulama günü belirlenir. Şap zemin üzeri oluklar açılır. Oluklara 50+yıl garantili standart kalınlıkta yerden ısıtma boruları yerleştirilir ve kollektöre bağlanır. Sisteme su basılıp testleri yapılır ve kullanıcıya teslim edilir. Tüm bu uygulama 150 metrekare bir daire için 2 iş günü sürer. (standart hesaplamadır, her zemin farklılık gösterebilir). Uygulama sonrası müşterilerimiz sadece boruların üzerini kapatırır. (Hangi malzeme ile kapatacaklarına dair tavsiye amaçlı bilgi kendileri ile paylaşılır). Sonrasında ise istedikleri herhangibir malzeme ile yüzeyi kaplayabilirler.

Bu noktada kulaktan kulağa yayılan şehir efsanelerine değinelim. Bunlardan en çok duyulanı yerden ısıtma ile parke kullanılmaz. Bu tamamen yanlış bir bilgilendirmedir. Parke hangi türü olursa olsun (laminant-lamine-lambri) farketmez yapısı itibariyle ısıyı bir miktar emen bir malzemedir. Ancak unutulmamalıdır ki kombi derecesindeki ufak bir artışla (2-5 derece) bu kolaylıkla çözülebilir. Yerden ısıtma yaptıran müşterilerimizin büyük çoğunluğu gerek kullanış gerek estetik kaygılarla parke yaptırmakta ve yıllardır sorunsuz şekilde kullanmaktadır. Aynı zamanda parkelerin ve parke şiltelerinin yerden ısıtma ile uyumlu olanlarınında mevcut olduğunu unutulmamalıdır.

Değinmek istediğimiz bir diğer şehir efsanesi ise bu uygulamanın merkezi sistem evlerde yapılamayacağı… Sisteme eklenecek olan bir parça ile merkezi sistemden gelen su basınç-direnç ve en önemlisi sıcaklık anlamında yerden ısıtmaya uyumlu hale getirilir ve böylelikle sistem sorunsuz şekilde çalışır. (Çok sayıda sitede bu şekilde uygulamamız mevcut). Tüm bunların yanında astım hastaları için uygun değil söylentiside sık sık gündeme gelmekte ki buda bir diğer şehir efsanesidir.Peteklerin neden olduğu kirlilik düşünüldüğünde bu söylenti anlamını otomatik olarak yitiriyor.

Tüm bunlar göz önüne alındığında oluklu yerden ısıtma gerek hızlı ve pratik bir çözüm olması gerek ekonomik olması sebebiyle son yıllarda renavosyon projelerinin vazgeçilmezi haline geldi. İşini iyi yapan, tecrübeli ve profesyonel bir ekip tarafından yapılan oluklu yerden ısıtma uygulaması her anlamda hayat kalitenizi arttıracaktır.